Kontakta Pierre Entreprenad


​​​​​​​Tveka inte att kontakta oss om ni har några funderingar eller vill veta mer om oss och vad vi kan göra för er.

Kontaktuppgifter


Tel: 026-54 45 00
E-post: info@pierre.se

​​​​​​​Kungsladuvägen 10
802 67 Gävle

Faktureringsadress


Mailas till: faktura@pierre.se
Kungsladuvägen 10
802 67 Gävle
Org.nr: 556582-9784
(Fakturor skall märkas med projektnummer och namn på vår referens)

Personal

​​​​​​​

VD och platschefer

Fredrik Pierre

VD
026-544520
070-7106820
fredrik.pierre@pierre.se

Johan Pierre

Platschef, rivning och
håltagning

073-9426819
johan.pierre@pierre.se

Tomas Höglund

Platschef Bygg och anläggning, industrigolv, kolfiberförstärkning, och betongrenovering
070-7106817
tomas.hoglund@pierre.se​​​​​

Nils-Olof Dahlberg

Platschef, tak och plåt
073-9426817
nils-olof@pierre.se
​​​​​​​

Christian Stark

Platschef, bygg och anläggning
070-3398270
christian.stark@pierre.se

Pär Lindholm

Platschef, bygg och anläggning
070-7106818
par.lindholm@pierre.se

Fredrik Andersson

Platschef, bygg och anläggning
070-7106823
​​​​​​​fredrik.andersson@pierre.se

Michael Alm

Arbetsledare Byggservice
070-7104644 michael.alm@pierre.se

Kalkyl, inköp och planering

Anders Göransson

Kalkyl och inköp
070-7106821
anders.goransson@pierre.se
​​​​​​​

Karin Persson

Entreprenadingenjör
070-7106815
karin.persson@pierre.se
​​​​​​​

Administration

Karin Sundström

Ekonomiansvarig
026-54 45 00
076-8706882
karin.sundstrom@pierre.se​​​​​​​

Kommunikation / Marknad

Therese Pierre

Kommunikatör
070-5262223
therese.pierre@pierre.se
​​​​​​​

Förråd / Verkstad

John Karlsson

Verkstadsansvarig
073-9426821
john.karlsson@pierre.se